RMP w sporcie

W sporcie metoda Reiss Motivation Profile® przenosi wiedzę naukową na grunt praktyki. Profil motywacyjny sportowca jest łatwy do zdiagnozowania i wykorzystania w jego codziennej pracy.

Dzięki niemu trener może tak zorganizować trening, aby zapewnić sportowcowi rozwój skupiony na jego indywidualnych potrzebach.

rmp w sporcie

W poszukiwaniu motywacji do osiągania wybitnych wyników

Dzięki zastosowaniu Reiss Motivation Profile® w sporcie:

  • można określić, co kształtuje stabilność emocjonalną sportowca,
  • można zdiagnozować czynniki, które wpływają pozytywnie i negatywnie na wyniki sportowca,
  • w sportach drużynowych łatwiej jest znaleźć płaszczyznę porozumienia między zawodnikami,
  • współpraca pomiędzy trenerem a sportowcem staje się bardziej indywidualna.

Co znajdziesz w profilu RMP w sporcie

Tak jak w przypadku menedżerów i zespołów w biznesie, również w sporcie istotny jest sposób pracy trenera z zawodnikiem czy drużyną. Z tego powodu nieodzowne jest, aby trener, jeszcze przed rozpoczęciem pracy motywacyjnej z wykorzystaniem Reiss Motivation Profile®, poznał swój profil motywacyjny, a przede wszystkim zrozumiał, jak jego motywatory wpływają na postrzeganie innych.

Trener, pracując z Reiss Motivation Profile®, również skorzysta, kiedy uświadomi sobie, że jego profil motywacyjny i wewnętrzne potrzeby tylko częściowo lub wcale nie pokrywają się z profilem zawodników. Celem trenera powinno być zrozumienie, gdzie we współpracy pojawiają się „ślepe plamy”. Na przykład oznaczają one, że trener próbuje zmotywować sportowca za pomocą swoich motywatorów, chociażby motywatora „władza”. Sportowiec, który właśnie ten motywator wartościuje nisko, odbierze to jako próbę nacisku. W konsekwencji szansa motywacji zawodnika przez pryzmat jego potrzeb będzie niewykorzystana.

Dzięki Reiss Motivation Profile® trenerzy sportowi są w stanie wypracować strategie treningowe idealnie dopasowane do osobowości sportowca i umożliwiające osiąganie najlepszych wyników w sytuacjach stresowych.

Dzięki poznaniu swojego profilu motywacyjnego jesteś w stanie znaleźć źródło swojej siły mentalnej, która będzie Ci pomagała w osiąganiu wyników.

Najlepszym dowodem na to, że siła mentalna pozwala uzyskać nadzwyczajne rezultaty, była wygrana Matthiasa Steinera z kadry narodowej Niemiec na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. „Operacja medale”, podczas której dyrektor sportowy i trener reprezentacji narodowej w Federalnym Związku Niemieckich Sztangistów (BVDG) przygotowywali siebie i zawodników do wydarzenia sportowego w Chinach i skorzystali z możliwości, jakie daje Reiss Motivation Profile®.

Trenerzy metodyki w Niemczech od wielu lat opiekują się kadrą olimpijską sztangistów w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Rhein-Neckar. Stworzyli profile motywacyjne zawodników i trenera kadry narodowej, a następnie na ich podstawie doradzali kadrze. Specyficzne wykorzystanie tej metody polega na tym, że ujawnia ona strukturę motywatorów i wartości każdej osoby. Ta wiedza stanowi wartościową pomoc zarówno przy nastawieniu każdego sportowca z osobna na sytuację podczas zawodów, jak i przy identyfikacji potencjałów, które mają znaczenie w osiągnięciu długotrwałego sukcesu. Ponadto RMP daje konkretne wskazówki dotyczące komunikacji i współpracy między trenerem a zawodnikami. Mogą to być na przykład informacje dotyczące organizacji treningu odpowiednio do profilu motywacyjnego zawodników oraz efektywnego sposobu zwracania się trenera do zawodnika podczas zawodów. Za każdym razem celem metody jest zmotywowanie sportowca.

W sportach drużynowych Reiss Motivation Profile® pozwala zrozumieć, co motywuje zawodników wchodzących w skład drużyny oraz w jaki sposób poszczególne motywatory i zawodnicy na siebie oddziałują.

Zamówienie badania RMP krok po kroku

picto

Wybierz rodzaj badania i naciśnij „zamów profil” aby przejść do sklepu i złożyć zamówienie. Pamiętaj, to bardzo ważne, żebyś podał poprawny adres e-mail. Dzięki temu link do badania na pewno trafi do Ciebie. 

picto clock

W ciągu 12 godzin po zaksięgowaniu płatności dostaniesz link do badania RMP.

picto notebook

Wypełnij kwestionariusz w dogodnym dla siebie czasie na komputerze lub innym urządzeniu z dostępem do Internetu. Zajmie Ci to około 25 minut.

picto envelope

Najpóźniej w ciągu 12 godzin od wypełnienia kwestionariusza wyślemy na Twój adres e-mail profil motywacyjny oraz szczegółowy raport.

picto clouds

Jednocześnie skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić termin indywidualnego omówienia profilu, które zazwyczaj odbywa się online, w dogodnym dla Ciebie czasie.

notebook top view