Tu jesteśmy
Zapraszamy na rozmowę przy dobrej kawie

Nasze biuro

ul. Alfreda Nobla 9 lok.7
03-930 Warszawa
+48 22 299 26 70
Porozmawiajmy
Napisz do nas mejla
rmp@reissprofile.pl
Lub wypełnij formularz

Ewa Jochheim

Founder & CEO, Marketing i Sprzedaż

Jestem kreatywną optymistką z niewyczerpanymi pokładami energii. Synów uczę tolerancji... i otwartości, a w życiu kieruję się zasadą, że do pełni szczęścia konieczna jest szczypta egoizmu. Motywuje mnie możliwość samostanowienia i wpływu na to, co się dzieje dookoła mnie, oraz ludzie, z którymi pracuję.

Po studiach ekonomii na Uniwersytecie w Monachium zajmowałam się doradztwem M&A w niemieckich spółkach notowanych na giełdzie. Nauczyłam się tam, jak ważna jest etyka w pracy, networking i kreatywne myślenie. Pracując z ludźmi nad ich rozwojem przez ostatnie dziesięć lat, zrozumiałam, że nic w życiu nie daje satysfakcji, jeżeli nie mamy motywacji i pasji do tego, co robimy. Chętnie dzielę się wiedzą, publikuję i piszę o tym, jak zarządzać poprzez indywidualizację i jestem autorką książki „Chcieć, Móc, Potrafić. Dlaczego ludzie nie robią tego co powinni?”.

rozwiń bio

Katarzyna Janas

Founder & CEO, Zarządzanie Projektami

Jestem otwarta na wyzwania i uwielbiam sytuacje, w których inni się poddają i nie wierzą, że się uda. Pozwalam wtedy odkryć... im swoje mocne strony, aby uwierzyli w siebie. Doceniam bezpośredniość i współpracę z ludźmi. Co ciekawe cały czas się jej uczę, bo z natury jestem raczej Zosią samosią, co nierzadko wypominają mi moje dzieci. Rozpiera mnie energia, uwielbiam podróże i do życia potrzebna jest mi częsta zmiana perspektywy. Uwielbiam działać i szybko się nudzę.

To pewnie dlatego studiowałam na trzech uczelniach: WAT w Warszawie, Uniwersytecie w Szczecinie oraz Justus-Liebig-Universität w Giessen. Z wykształcenia jestem germanistką, a z zamiłowania menedżerem i psychologiem. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w usługach dla biznesu, telekomunikacji, IT oraz mediów.

rozwiń bio

Skąd przychodzimy?

Mąż przyjaciółki wrócił właśnie z wyjazdu służbowego do Wilna, cały podekscytowany, bo spotkał tam rewelacyjną dziewczynę z Polski ― Kasię ― i stwierdził, że koniecznie muszę ją poznać. To była wiosna 2007 roku, kampus uniwersytetu w Monachium.

Kilka miesięcy później obie z Kasią siedziałyśmy w centrum Warszawy, przygotowując nasz pierwszy projekt szkoleniowy.

jesień
2007

Pierwszy projekt szkoleniowy

Sześć lat od pierwszego spotkania spędziłyśmy na wspólnych szkoleniach, z których wyłoniła się jedna frustrująca prawidłowość: mimo, że wszyscy brali udział w tych samych szkoleniach, tylko nieliczni osiągali sukcesy...

Ludzie wracali do biurek, tracąc 90% przekazywanej wiedzy, a same szkolenia dla firm były jak plany dietetyczne: co prawda dawały niezbędne wskazówki, ale nie miały mocy sprawczej, aby na dobre odciągnąć od talerza z pączkami.

cały
2013

Poszukiwanie odpowiedzi

Szukałyśmy odpowiedzi na pytania: gdzie tkwi moc sprawcza, co powoduje, że jedni osiągają swoje cele, a inni nie i jak wywołać trwałą zmianę zachowań.

Dzięki tym pytaniom trafiłyśmy na narzędzie Reiss Motivation Profile®. To było olśnienie. Od razu wiedziałyśmy, że mamy w rękach odpowiedź na problemy współczesnego biznesu.

cały
2014

Założenie Instytutu Durkalskiego

Niespełna kilka miesięcy po pierwszej rozmowie z amerykańskim twórcą narzędzia, profesorem Stevenem Reissem, założyłyśmy Instytut Durkalskiego RMP Polska.

Jednak szybko okazało się, że pomimo sukcesów RMP na zachodnich rynkach polskie organizacje nie były gotowe na tak indywidualne podejście do pracownika oraz innowacyjne narzędzie do badania wewnętrznej motywacji.

2015

Popularyzacja narzędzia RMP w Polsce

Zaczęłyśmy od sprzedaży testów RMP. Później doszły szkolenia, seminaria, imprezy integracyjne i liczne warsztaty związane z motywacją w biznesie i życiu prywatnym, ponadbranżowo, dla grup od 6 do 200 osób.

Coś jednak było nie tak. Po pozytywnych opiniach od klienta urywał się kontakt, bo szkolenia czy też warsztat dobiegły końca. Uzyskiwany po kilku tygodniach feedback obnażał smutną prawdę: klientowi nie udawało się samodzielnie wdrożyć wypracowanych podczas szkolenia zmian, czy zaplanowanych działań, a schematy dnia codziennego nie zostały przełamane...

wiosna
2019

Proces rozwojowo-naprawczy RMP Pro®

Potrzebne było nowe podejście i stworzenie całego zaplecza wsparcia dla szkoleń. Niezbędny był program, który prowadzi do długotrwałej zmiany zachowań i długoterminowo poprawia efektywność zespołów. Tak stworzyłyśmy RMP Pro®.

Czytaj więcej o RMP Pro®

RMP Pro® to kompletny program oparty na formule praktykowania nowych umiejętności, ciągłej ocenie postępów oraz obecności wspierających ekspertów, których zadaniem jest wzmocnienie i ugruntowanie nowych konceptów. Całość spina narzędzie Reiss Motivation Profile®.

maj
2020

Certyfikacja online

Od maja oferujemy dodatkowo certyfikację w wersji online. Dodatkowo wprowadziliśmy 3-etapowy egzamin kończący certyfikację.

Ciąg dalszy nastąpi...

Gdzie jesteśmy?

Dzisiaj szerzymy RMP w Polsce: przeprowadzamy certyfikację na RMP Mastera, przeprowadzamy działania rozwojowe zarówno dla osób prywatnych, jak i organizacji, a także publikujemy. Ponadto przeprowadzamy również programy rozwojowe w modelu evidence based, dostosowane do indywidualnych procesów biznesowych. Napędzane naukowym silnikiem pomiaru motywacji wewnętrznej RMP pomagają zwiększyć indywidualną skuteczność pracowników.

W każdy projekt angażujemy się osobiście. Zawsze pozostajemy do dyspozycji klienta ― spotykamy się, rozmawiamy, dbamy o najwyższą jakość. Wszystko, co tworzymy, musi być proste. Dbamy o świetną atmosferę i zawsze dobieramy project managerów pod naszych klientów. Jesteśmy w gronie sześciu krajów, które mają ekskluzywną licencję na stosowanie metodologii RMP w biznesie.


Dokąd zmierzamy?

Ciągle udoskonalamy nasz koncept RMP Pro®, czyli Zarządzania przez indywidualizację. Jednocześnie wychodzimy z nim poza granice kraju, bo skutecznie pomaga przygotowywać organizacje na wyzwania przyszłości.

Nadchodzi era Zarządzania przez Indywidualizację (ZAPI) – nowe generacje wchodzące na rynek pracy wymuszają, aby na każdego pracownika patrzeć jak na oryginalną, unikalną jednostkę. Wymagają bycia szanowanym i rozwijanym w zgodzie ze sobą. My wiemy, jak to zrobić i uczymy organizacje, jak zaspokajać podświadome potrzeby obecnych i przyszłych generacji pracowników.

Nadal słyszymy, że to, co oferujemy, to utopia ― niemożliwe do wdrożenia w „tej czy innej” organizacji. Ale na szczęście coraz rzadziej. Obserwujemy, że chęć współpracy rośnie wprost proporcjonalnie do problemów, z jakimi borykają się nasi klienci. Czas szkoleń się kończy, coraz więcej firm poszukuje alternatywnych rozwiązań (nie, blended learning nie jest prawdziwą alternatywą dla szkoleń). Zawsze będziemy dbali o to, aby to, co robimy, dawało nam satysfakcję i poczucie sprawczości,a nie było pracą dla samej pracy. Jeżeli chcesz współtworzyć nasz zespół, dowiedz się, jak to zrobić.

Dołącz do nas