Katarzyna Janas i Ewa Jochheim

Ewa Jochheim

Founder & CEO, Marketing i Sprzedaż

Jestem kreatywną optymistką z niewyczerpanymi pokładami energii. Synów uczę tolerancji…

i otwartości, a w życiu kieruję się zasadą, że do pełni szczęścia konieczna jest szczypta egoizmu. Motywuje mnie możliwość samostanowienia i wpływu na to, co się dzieje dookoła mnie, oraz ludzie, z którymi pracuję.

Po studiach ekonomii na Uniwersytecie w Monachium zajmowałam się doradztwem M&A w niemieckich spółkach notowanych na giełdzie. Nauczyłam się tam, jak ważna jest etyka w pracy, networking i kreatywne myślenie. Pracując z ludźmi nad ich rozwojem przez ostatnie dziesięć lat, zrozumiałam, że nic w życiu nie daje satysfakcji, jeżeli nie mamy motywacji i pasji do tego, co robimy. Chętnie dzielę się wiedzą, publikuję i piszę o tym, jak zarządzać poprzez indywidualizację i jestem autorką książki „Chcieć, Móc, Potrafić. Dlaczego ludzie nie robią tego co powinni?”.

Katarzyna Janas

Founder & CEO, Zarządzanie Projektami

Jestem otwarta na wyzwania i uwielbiam sytuacje, w których inni się poddają i nie wierzą, że się uda. Pozwalam im wtedy odkryć…

ich mocne strony, aby uwierzyli w siebie. Doceniam bezpośredniość i współpracę z ludźmi. Co ciekawe cały czas się jej uczę, bo z natury jestem raczej Zosią samosią, co nierzadko wypominają mi moje dzieci. Rozpiera mnie energia, uwielbiam podróże i do życia potrzebna jest mi częsta zmiana perspektywy. Uwielbiam działać i szybko się nudzę.

To pewnie dlatego studiowałam na trzech uczelniach: WAT w Warszawie, Uniwersytecie w Szczecinie oraz Justus-Liebig-Universität w Giessen. Z wykształcenia jestem germanistką, a z zamiłowania menedżerem i psychologiem. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w usługach dla biznesu, telekomunikacji, IT oraz mediów.

Nasz zespół

Małgorzata Burkat

Małgorzata Burkat

Business Channel Manager
RMP Instructor

grzegorz boguszewski

Grzegorz Boguszewski

Project Manager
RMP Master

monika goszczynska

Monika Goszczyńska

Office Manager
RMP Master

Kamila Mazurek RMP Master

Kamila Mazurek

Marketing Manager
RMP Master

Konsultanci i trenerzy

Skąd przychodzimy?

Mąż przyjaciółki wrócił właśnie z wyjazdu służbowego do Wilna, cały podekscytowany, bo spotkał tam rewelacyjną dziewczynę z Polski ― Kasię ― i stwierdził, że koniecznie muszę ją poznać. To była wiosna 2007 roku, kampus uniwersytetu w Monachium.

Kilka miesięcy później obie z Kasią siedziałyśmy w centrum Warszawy, przygotowując nasz pierwszy projekt szkoleniowy.

jesień

2007

Pierwszy projekt szkoleniowy

Sześć lat od pierwszego spotkania spędziłyśmy na wspólnych szkoleniach, z których wyłoniła się jedna frustrująca prawidłowość: mimo, że wszyscy brali udział w tych samych szkoleniach, tylko nieliczni osiągali sukcesy…

Ludzie wracali do biurek, tracąc 90% przekazywanej wiedzy, a same szkolenia dla firm były jak plany dietetyczne: co prawda dawały niezbędne wskazówki, ale nie miały mocy sprawczej, aby na dobre odciągnąć od talerza z pączkami.

cały

2013

Poszukiwanie odpowiedzi

Szukałyśmy odpowiedzi na pytania: gdzie tkwi moc sprawcza, co powoduje, że jedni osiągają swoje cele, a inni nie i jak wywołać trwałą zmianę zachowań.
Dzięki tym pytaniom trafiłyśmy na narzędzie Reiss Motivation Profile®. To było olśnienie. Od razu wiedziałyśmy, że mamy w rękach odpowiedź na problemy współczesnego biznesu.

cały

2014

Założenie Instytutu Durkalskiego

Niespełna kilka miesięcy po pierwszej rozmowie z amerykańskim twórcą narzędzia, profesorem Stevenem Reissem, założyłyśmy Instytut Durkalskiego RMP Polska.

Zdjęcie Katarzyna Janas, Steven Reiss i inni
Jednak szybko okazało się, że pomimo sukcesów RMP na zachodnich rynkach polskie organizacje nie były gotowe na tak indywidualne podejście do pracownika oraz innowacyjne narzędzie do badania wewnętrznej motywacji.

2015

Popularyzacja narzędzia RMP w Polsce

Zaczęłyśmy od sprzedaży testów RMP. Później doszły szkolenia, seminaria, imprezy integracyjne i liczne warsztaty związane z motywacją w biznesie i życiu prywatnym, ponadbranżowo, dla grup od 6 do 200 osób.
Coś jednak było nie tak. Po pozytywnych opiniach od klienta urywał się kontakt, bo szkolenia czy też warsztat dobiegły końca. Uzyskiwany po kilku tygodniach feedback obnażał smutną prawdę: klientowi nie udawało się samodzielnie wdrożyć wypracowanych podczas szkolenia zmian, czy zaplanowanych działań, a schematy dnia codziennego nie zostały przełamane…

wiosna

2019

Zarządzanie przez Indywidualizację

Potrzebne było nowe podejście i stworzenie całego zaplecza wsparcia dla szkoleń. Niezbędny był program, który prowadzi do długotrwałej zmiany zachowań i długoterminowo poprawia efektywność zespołów. Tak stworzyłyśmy Zarządzanie przez Indywidualizację.

Zarządzanie przez Indywidualizację to kompletny program oparty na formule praktykowania nowych umiejętności, ciągłej ocenie postępów oraz obecności wspierających ekspertów, których zadaniem jest wzmocnienie i ugruntowanie nowych konceptów. Całość spina narzędzie Reiss Motivation Profile®.

maj

2020

Certyfikacja online

Od maja, oprócz certyfikacji stacjonarnej, oferujemy dodatkowo certyfikację w wersji online.
W trosce o jak najwyższą wartość merytoryczną i praktyczną, certyfikacja online trwa cztery dni. To o jeden dzień dłużej niż certyfikacja stacjonarna.

wiosna

2022

Akademia Menedżera

W odpowiedzi na rosnącą ilość zapytań od osób, które chcą rozwinąć swoje kompetencje i umiejętności menedżerskie, uruchamiamy otwarty program skierowany do osób zarządzających.

To nasz autorski program dedykowany zarówno doświadczonym menedżerom jak i osobom przygotowującym się do awansu na kierownicze stanowiska. Przekazujemy nowoczesną i unikalna na skalę światową wiedzę – Zarządzanie przez Indywidualizację – w maksymalnie przejrzysty i praktyczny sposób.

jesień

2022

Sklep RMP

Startuje nasz sklep! Książki, ebooki, audiobooki, akcesoria dla RMP Masterów i trenerów, a także niektóre z usług. Wszystko to wygodnie zamówisz w jednym miejscu.

Nie pozwól aby ominęły Cię dobre promki i informacje o nowościach. Pozostań z nami w kontakcie!

styczeń

2023

Refresher RMP

Wychodzimy naprzeciw RMP Masterom, którzy chcą odświeżyć swoją wiedzę albo zebrać kolejne cenne doświadczenia. Od teraz mogą ponownie wziąć udział w certyfikacji RMP Master.

Koszt to tylko 10% regularnej ceny Certyfikacji RMP Master. Warto! Zgłoś udział.

marzec

2023

Certyfikacja RMP Pro® Business Master

Za nami pierwsza edycja certyfikacji dla zaawansowanych RMP Masterów skoncentrowanych na biznesie – RMP Pro® Business Master.

W ciągu dwóch dni naładowanych praktyczną wiedzą nauczymy Cię wdrażać RMP w organizacjach, budować procesy rozwojowe w oparciu o indywidualne podejście oraz pracować z narzędziem na różnych szczeblach organizacji.

maj

2023

Nowe wydanie naszej książki

Bardzo dobrze przyjęta książka Chcieć, Móc, Potrafić szybko doczekała się drugiej edycji. Teraz znajdziesz ją pod tytułem Jak budować zaangażowane zespoły?

Dostępna również jako ebook i audio.

wrzesień

2023

Pierwszy Ogólnopolski Zjazd RMP Masterów

Ciekawe prelekcje merytoryczne, praktyczne omówienia case studies, dzielenie się wiedzą i doświadczeniami, rozmowy i networking, wyjątkowe książki i akcesoria dla trenerów, piękne miejsce, smaczne jedzenie… Jak nikt wiemy, że każdy ma inne potrzeby, dlatego zadbaliśmy, aby każdy znalazł coś dla siebie i czuł się jak u siebie!

październik

2023

Nowa książka w RMP Polska

Odkryj siłę wewnętrznych potrzeb to inspirujący i praktyczny przewodnik dla wszystkich osób zaangażowanych w działania rozwojowe. Napisana przez CEO RMP Polska – Katarzynę Janas we współpracy z najbardziej doświadczonym RMP Masterem – Joanną Religą.

styczeń

2024

10 lat RMP Polska!

To już 10 lat! Trudno nam uwierzyć, że minęła już dekada od powstania Instytutu Durkalskiego RMP Polska! Nasze myśli biegną ku tym ekscytującym początkom oraz – naturalnie – ku postaci profesora Stevena Reissa, dzięki któremu dysponujemy dziś nieocenionym narzędziem, jakim jest kwestionariusz Reiss Motivation Profile®. Odszukaliśmy filmik, który bardzo dodał nam wtedy otuchy – profesor bardzo się cieszył, że jego metoda będzie dostępna również w Polsce. Wybrzmiewa tu też osobisty stosunek do naszego kraju – żona profesora ma polskie korzenie.

Planujemy celebrować to wydarzenie w październiku i zdmuchnąć 10 świeczek w gronie naszych Masterów, czyli osób, które tworzą naszą silną, inspirującą i gotową dzielić się swoim doświadczeniem społeczność. Szczegóły wkrótce! Odliczamy zatem 9 miesięcy do hucznego świętowania. Będziemy wspominać niektóre wydarzenia z życia instytutu. Na 10 rocznicę pojawia się #10latRMP którym będziemy oznaczać wszystkie nasze posty w 2024, żeby łatwo było śledzić nasze wspomnienia i nowości.

Gdzie jesteśmy?

Dzisiaj szerzymy RMP w Polsce: certyfikujemy na RMP Mastera, przeprowadzamy działania rozwojowe zarówno dla osób prywatnych, jak i organizacji, a także publikujemy. Ponadto prowadzimy innowacyjne programy rozwojowe w modelu evidence based, dostosowane do indywidualnych procesów biznesowych. Napędzane naukowym silnikiem pomiaru motywacji wewnętrznej RMP pomagają zwiększyć indywidualną skuteczność pracowników.

Nadal słyszymy, że to, co oferujemy, to utopia ― niemożliwe do wdrożenia w „tej czy innej” organizacji. Ale na szczęście coraz rzadziej. Obserwujemy, że chęć współpracy rośnie wprost proporcjonalnie do problemów, z jakimi borykają się nasi Klienci. Czas szkoleń się kończy, coraz więcej firm poszukuje alternatywnych rozwiązań (nie, blended learning nie jest prawdziwą alternatywą dla szkoleń).

W każdy projekt angażujemy się osobiście. Zawsze pozostajemy do dyspozycji Klienta ― spotykamy się, rozmawiamy, dbamy o najwyższą jakość. Wszystko, co tworzymy, musi być proste i skuteczne. Jesteśmy w gronie sześciu krajów, które mają ekskluzywną licencję na stosowanie metodologii RMP w biznesie.

Dokąd zmierzamy?

Rozwijamy Zarządzanie przez Indywidualizację i wychodzimy z nim poza granice kraju, dlatego coraz częściej używamy nazwy Management by Individualization (MBI). Stworzyłyśmy podejście, które skutecznie pomaga przygotowywać organizacje na wyzwania przyszłości. Nowe generacje wchodzące na rynek pracy wymuszają, aby na każdego pracownika patrzeć jak na oryginalną, unikalną jednostkę. Wymagają bycia szanowanym i rozwijanym w zgodzie ze sobą. My wiemy jak to zrobić i tego uczymy.