Tu jesteśmy

Zapraszamy na rozmowę przy dobrej kawie

Nasze biura

ul. Alfreda Nobla 9 lok.7
03-930 Warszawa
+48 22 299 26 70

Porozmawiajmy

Napisz do nas mejla
rmp@reissprofile.pl
Lub wypełnij formularz

Ewa Jochheim

Founder & CEO, Marketing i Sprzedaż

Jestem kreatywną optymistką z niewyczerpalnymi pokładami energii. Synów uczę tolerancji... i otwartości, a w życiu kieruję się zasadą, że do pełni szczęścia konieczna jest „szczypta egoizmu”. Motywuje mnie możliwość samostanowienia i wpływu na to, co dzieje się dookoła mnie, oraz ludzie z którymi pracuję.

Po studiach ekonomii na Uniwersytecie w Monachium zajmowałam się doradztwem M&A w niemieckich spółkach notowanych na giełdzie. Nauczyłam się tam jak ważna jest etyka w pracy, networking i kreatywne myślenie. Pracując z ludźmi nad ich rozwojem przez ostatnie 10 lat zrozumiałam, że nic w życiu nie daje satysfakcji, jeżeli nie mamy motywacji i pasji do tego co robimy. Chętnie dzielę się wiedzą, publikuję i piszę o tym, jak „Zarządzać poprzez Indywidualizację” i jestem autorką książki: "Chcieć, Móc, Potrafić: Dlaczego Ludzie nie Robią Tego co Powinni?".

rozwiń bio

Katarzyna Janas

Founder & CEO, Zarządzanie Projektami

Jestem otwarta na wyzwania i uwielbiam sytuacje, w których inni się poddają i nie wierzą, że się uda. Pozwalam wtedy odkryć... im swoje mocne strony i aby uwierzyli w siebie. Doceniam bezpośredniość i współpracę między ludźmi. Notabene cały czas się jej uczę, bo z natury jestem raczej “Zosią samosią”, co nierzadko wypominają mi moje dzieci. Rozpiera mnie energia, uwielbiam podróże i do życia potrzebna jest mi częsta zmiana perspektywy. Uwielbiam być w akcji i szybko się nudzę.

To pewnie dlatego studiowałam na 3 uczelniach: WAT w Warszawie, uniwersytecie w Szczecinie oraz Justus-Liebig-Universität w Giessen. Z wykształcenia jestem germanistką, a z zamiłowania managerem i psychologiem, doświadczenie zawodowe zdobywałam w usługach dla biznesu, telekomunikacji, IT oraz mediów.

rozwiń bio

Skąd przychodzimy?

Mąż przyjaciółki wrócił właśnie z wyjazdu służbowego do Wilna cały podekscytowany, bo spotkał tam rewelacyjną dziewczynę z Polski - Kasię - i stwierdził, że muszę ją koniecznie poznać. Była wiosna 2007 roku, kampus uniwersytetu w Monachium.

Kilka miesięcy później obie z Kasią siedziałyśmy w centrum Warszawy przygotowując nasz pierwszy projekt szkoleniowy.

jesień
2007

Pierwszy projekt szkoleniowy

Sześć lat od pierwszego spotkania spędziłyśmy na wspólnych szkoleniach, z których wyłoniła się jedna frustrująca prawidłowość: Mimo, że wszyscy brali udział w tych samych szkoleniach, tylko nieliczni osiągali sukcesy...

Ludzie wracali do biurek tracąc 90% przekazywanej wiedzy, a same szkolenia dla firm były jak plany dietetyczne: co prawda dawały niezbędne wskazówki, ale nie miały mocy sprawczej aby na dobre odciągnąć od talerza z pączkami.

cały
2013

Poszukiwanie odpowiedzi

Szukałyśmy odpowiedzi na pytania: Gdzie tkwi owa moc sprawcza? Co powoduje, że jedni osiągają swoje cele, a inni nie? Jak wywołać trwałą zmianę zachowań?

Tym tropem trafiłyśmy na narzędzie Reiss Motivation Profile®. To był moment olśnienia. Od razu wiedziałyśmy, że mamy w rękach odpowiedź na problemy współczesnego biznesu

cały
2014

Założenie Instytutu Durkalskiego

Niespełna kilka miesięcy po pierwszej rozmowie z amerykańskim twórcą narzędzia, prof. Stevenem Reiss’em, założyłyśmy Instytut Durkalskiego RMP Polska.

Szybko okazało się jednak, że pomimo sukcesów RMP na zachodnich rynkach, polskie organizacje nie były gotowe na tak indywidualne podejście do pracownika oraz innowacyjne narzędzie do badania wewnętrznej motywacji.

2015

Popularyzacja narzędzia RMP w Polsce

Zaczęłyśmy od sprzedaży testów RMP. Później doszły szkolenia, seminaria, imprezy integracyjne i liczne warsztaty związane z motywacją w biznesie i życiu prywatnym, ponadbranżowo, dla grup od 6 do 200 osób.

Coś jednak nie grało jak należy. Po pozytywnych opiniach od Klienta, urywał się kontakt, bo szkolenia czy też warsztat dobiegły końca. Uzyskiwany po kilku tygodniach feedback obnażał smutną prawdę – Klientowi nie udawało się samodzielnie wdrożyć wypracowanych podczas szkolenia zmian, zaplanowanych działań, schematy dnia codziennego nie zostały przełamane...

wiosna
2019

Proces rozwojowo-naprawczy RMP Pro®

Potrzebne było nowe podejście i stworzenie całego zaplecza wsparcia dla szkoleń. Potrzebny był program, który prowadzi do długotrwałej zmiany zachowań i długoterminowo poprawia efektywność zespołów. Tak stworzyłyśmy RMP Pro®.

Czytaj więcej o RMP Pro®

RMP Pro® To kompletny program oparty na formule praktykowania nowych umiejętności, ciągłej ocenie postępów oraz obecności wspierających ekspertów, których zadaniem jest wzmocnienie i ugruntowanie nowych konceptów. Całość spina narzędzie Reiss Motivation Profile®.

maj
2020

Certyfikacja online

Od maja oferujemy dodatkowo certyfikację w wersji online. Dodatkowo wprowadziliśmy 3-etapowy egzamin kończący certyfikację.

Ciąg dalszy nastąpi...

Gdzie jesteśmy?

Dzisiaj szerzymy RMP w Polsce: przeprowadzamy certyfikacją na RMP-Mastera, przeprowadzamy działania rozwojowe dla osób prywatnych jak i organizacji, publikujemy. Ponadto przeprowadzamy również programy rozwojowe w modelu evidence based, dostosowane do indywidualnych procesów biznesowych. Napędzane naukowym silnikiem pomiaru motywacji wewnętrznej RMP, pomagają zwiększyć indywidualną skuteczność pracowników.

W każdy projekt angażujemy się osobiście. Zawsze pozostajemy do dyspozycji klienta - spotykamy się, rozmawiamy, dbamy o najwyższą jakość. Wszystko co tworzymy musi być proste - dbamy o dobrą "chemię" i zawsze dobieramy projekt menadżerów pod naszych klientów. Jesteśmy w gronie 6 krajów, które posiadają ekskluzywną licencję na stosowanie metodologii RMP w biznesie.


Napisz do nas

Nasi ludzie to więcej niż trenerzy

To praktycy biznesu z co najmniej 5 letnim doświadczeniem na stanowiskach menedżerskich. Jest to zupełnie nowa rola: konsultant, menadżer, mentor, terapeuta, spowiednik, starszy brat, coach, trener w jednej osobie.

Wszyscy nasi RMP Pro BusinessMasterzy / RMP-Masterzy mają doświadczenie międzynarodowe, menedżerskie, analityczne i patrzą holistycznie. Omawiają profile RMP, wykonują analizę status quo, przeprowadzają warsztaty i Training on the Job. Wspierają, rozwijają, angażują, uczą, inspirują, chwalą, a jak trzeba – egzekwują.

Eli Kobyłkiewicz

Project Manager

Joanna Religa

Executive Coach

Małgorzata Burkat

Project Manager

Łukasz Szymula

Project Manager

Grzegorz Boguszewski

Project Manager

Mariusz Dobrzycki

Project Manager

Marcin Janas

Project Manager

Monika Goszczyńska

Project Manager

Melania Orzechowska

Project Manager

Adrian Merchut

Project Manager

Dokąd zmierzamy?

Ciagle udoskonalamy nasz koncept RMP Pro, czyli Zarządzania przez Indywidualizacje. Jednocześnie wychodzimy z nim poza granice kraju, bo skutecznie pomaga przygotowywać organizacje na wyzwania przyszłości.

Nadchodzi era Zarządzania przez Indywidualizacje (ZAPI) – nowe generacje wchodzące na rynek pracy wymuszają, aby na każdego pracownika patrzeć jak na oryginalną, unikalną jednostkę. Wymagają bycia szanowanym i rozwijanym w zgodzie ze sobą. My wiemy jak to zrobić i uczymy organizacje, jak zaspakajać podświadome potrzeby obecnych i przyszłych generacji pracowników.

Nadal słyszymy, że to co oferujemy to „utopia” – niemożliwe do wdrożenia w „tej czy innej” organizacji. Ale na szczęście coraz rzadziej. Obserwujemy, że chęć współpracy rośnie wprost proporcjonalnie do problemów z jakimi borykają się nasi Klienci. Czas szkoleń się kończy, coraz więcej firm poszukuje alternatywnych rozwiązań (nie, blended learning nie jest prawdziwą alternatywą dla szkoleń). Zawsze będziemy dbali o to, aby to co robimy sprawiało nam satysfakcję i dawało poczucie sprawczości. Nie było pracą dla pracy. Jeżeli chcesz współtworzyć nasz zespół, dowiedz się jak.

Dołącz do nas