Tu jesteśmy

Zapraszamy na rozmowę przy dobrej kawie

Nasze biura

ul. Alfreda Nobla 9 lok.7
03-930 Warszawa
+48 22 299 26 70

Porozmawiajmy

Napisz do nas mejla
rmp@reissprofile.pl
Lub wypełnij formularz

Zostań RMP Masterem.

Poznaj metodykę o najszerszym zastosowaniu
w biznesie i pracy indywidualnej

Chcesz móc samodzielnie stosować Reiss Motivation Profile® w pracy ze swoimi klientami i otrzymać tytuł Reiss Profile® Mastera? Weź udział w certyfikacji na RMP-Mastera - szkoleniu upoważniającym do stosowania metodyki Reiss Motivation Profile® w praktyce zawodowej.

dowiedz sie więcej

O certyfikacji

W trakcie certyfikacji dogłębnie poznasz narzędzie RMP, jego podstawy, nauczysz się interpretacji profili RMP oraz zdobędziesz praktyczną wiedzę z zakresu jego stosowania.

Certyfikacja kończy się egzaminem w czwartym dniu (wersja stacjonarna certyfikacji) lub piątym dniu szkolenia (wersja on-line certyfikacji). Po pozytywnie zdanym egzaminie uzyskasz tytuł „Reiss Profile® Mastera”, który upoważnia Cię do samodzielnego stosowania narzędzia w Twojej pracy zawodowej.

Co zyskasz dzięki certyfikacji
RMP-Master?

Otrzymujesz certyfikat
RMP-Master
uprawniający do samodzielnego
stosowania metodyki.
Otrzymasz dostęp
do bazy wiedzy
z zakresu motywacji
wewnętrznej.
Poznasz
fantastyczne
osoby
Wzbogacisz swój
warsztat pracy
o uznane, specjalistyczne
narzędzie psychometryczne.
Zdobędziesz nowe
umiejętności
pozwalające na bardziej
profesjonalną pracę z ludźmi.

Warunki uczestnictwa

To nie jest certyfikacja
dla wszystkich...

O udziale w certyfikacji
na RMP - Mastera decyduje
pozytywna weryfikacja predyspozycji
do wykorzystywania narzędzia oraz
kolejność zgłoszeń.

Stażyści i juniorzy
prawdopodobnie nie skorzystają
z przedstawionej wiedzy.
Sorry, Was zapraszamy za kilka lat!

Uczestnikiem certyfikacji
możesz zostać,
jeśli spełniasz wszystkie
poniższe warunki:

 • jesteś pełnoletni,
 • masz wyższe wykształcenie
  (studia magisterskie, licencjackie
  lub inżynierskie),
 • pracujesz w jednym z trzech
  obszarów:
  na stanowisku
  menedżerskim LUB w działach HR
  LUB jako trener / coach,
 • posiadasz minimum 5 lat
  doświadczenia zawodowego.

Jak wygląda proces?

Certyfikacja na RMP-Mastera składa się z 4 etapów:

Przygotowanie do certyfikacji

 • Przed certyfikacją wykonujesz swój własny profil motywacyjny RMP, który jest z Tobą indywidualnie omawiany. Dzięki temu jesteś w stanie „na własnej skórze” poznać narzędzie.
 • Najpóźniej dwa tygodnie przed terminem certyfikacji otrzymasz materiały, które musisz poznać i nauczyć się ich: jest to książka prof. Stevena Reissa „Co Cię motywuje?” oraz dodatkowe materiały zawierające wiedzę z zakresu 16 motywatorów.

Trzydniowe (wersja stacjonarna)
lub czterodniowe warsztaty (wersja on-line)

Warsztat to 80% praktyczne ćwiczenia. Naszym celem jest, aby każdy uczestnik wyszedł z praktycznymi umiejętnościami - poznał nie tylko podstawy narzędzia, ale potrafił je zastosować w praktyce. Dlatego też w drugim dniu zapraszamy gościa, któremu wspólnie z grupą omawiamy jego profil RMP. Natomiast trzeciego dnia każdy uczestnik ma możliwość przeprowadzenia rozmowy feedbackowej RMP.

Tematyka warsztatów:

1
Teoria 16 motywatorów prof. Stevena Reissa, badania naukowe i podstawy teoretyczne metodyki, psychologia pozytywna.
2
16 motywatorów (potrzeb): analiza, przykłady, zastosowanie.
3
Praktyczne wykorzystanie Reiss Motivation Profile® (studium przypadku, analiza indywidualnych profili RMP, par oraz zespołów).
4
Selfhugging, a „ślepe plamy”.
5
Profilowanie wybranych osób, np. coacha, sprzedawcy, osoby zarządzającej.
6
Jak omawiać profile RMP (sesja informacji zwrotnej).
7
Praktyczne wykorzystanie Reiss Motivation Profile® w pracy z klientami biznesowymi i indywidualnymi.
8
Wprowadzenie do platformy online, portalu dla Reiss Profile® Masterów.

część praktyczna (omawianie profili RMP)

Po warsztatach otrzymujesz 4 profile motywacyjne RMP, które będą dostępne na twoim koncie w portalu RMP. Twoim zadaniem jest przeprowadzenie profilowania motywacyjnego dla wybranych przez ciebie, dowolnych 4 osób. Mogą być to zarówno osoby z twojego otoczenia, osoby z pracy lub klienci, którym chcesz już zaprezentować swoje umiejętności. Celem tej części jest zebranie praktycznych doświadczeń w omawianiu profili i przygotowanie do egzaminu.

Egzamin na RMP-Mastera

Egzamin składa się z 3 części: testu wiedzy, omówienia profilu oraz prezentacji

 • Test wiedzy oraz część praktyczna odbywa się przed ostatnim dniem certyfikacji w dogodnym dla uczestnika terminie. Wymagamy, abyś dokładnie znał narzędzie RMP oraz posiadał umiejętność omawiania profilu RMP.
 • Prezentacja odbywa się podczas ostatniego dnia certyfikacji, minimum 3 tygodnie po warsztatach certyfikacyjnych. Ta część jest również bardzo praktyczna i jej celem jest zebranie wiedzy o RMP w całość.
Napisz do nas

Osoby zaangażowane
w certyfikację

Kasia Janas & Ewa Jochheim
Sprowadziły narzędzie RMP do Polski, prowadzą Instytut Durkalskiego projekty rozwojowe, rozwijają nowe narzędzia/ tools. Mają najszersze doświadczenie z narzędziem. To praktycy i trenerzy. Nie tylko zajmują się RMP na co dzień, ale też wiedzą, jak uczyć. Wspólnie wprowadzają w tajniki profilowania RMP i podpowiadają jak najlepiej wykorzystywać narzędzie.
Asia Religa
Specjalistka od omawiania profili RMP, na swoim koncie ma dorobek ponad 600 omówionych profili RMP. Przeprowadza superwizje i będzie dzieliła się swoimi doświadczeniami, na co dzień pracuje z klientami indywidualnymi i biznesowymi, przeprowadza sesje coachingowe na bazie RMP.
Monika Goszczyńska
Organizacja i administracja nie tylko wszystkiego co się dzieje w Instytucie, ale również certyfikacji RMP. Po certyfiikacji przeprowadzi po raz kolejny przez portal RMP.
Osoba pierwszego i ostatniego kontaktu.
At all:
Zapraszamy wiele osób do udziału, które będą z Wami pracowały i udzielały Wam Feedbacku. W drugim dniu warsztatu oraz trzecim będziecie pracować na prawdziwych profilach RMP i wyciągać wnioski. Osoby te będą na bieżąco weryfikowały, na ile Wasze analizy są poprawne, trafne i jak im się z Wami pracowało.

Koszt udziału w certyfikacji

Jednorazowa inwestycja:

5 900 zł netto + 23% VAT
w cenie pakiet materiałów i profili RMP
o łącznej wartości ponad 3 000 zł
 • Twój indywidualny profil motywacyjny RMP przed certyfikacją wraz z sesją feedbackową
 • 4 profile motywacyjne RMP do wykorzystania w 3-im etapie certyfikacji
 • Materiały szkoleniowe w wersji online lub print
 • Egzemplarz książki prof. Stevena Reissa: „Co Cię motywuje?”(w języku polskim)
 • Materiały do wykorzystania w pracy z Klientami:
 • 3x podręcznik do ”Zarządzania przez Indywidualizację”
 • Książka „Chcieć, Móc, Potrafić. Dlaczego ludzie nie robią tego, co powinni?”
 • Przerwy kawowe i lunche podczas warsztatów
 • Wsparcie merytoryczne po certyfikacji.

Terminy w 2021

29 października 2021
egzamin
Certyfikacja
on-line
23-26
września
8 listopada 2021
egzamin
Certyfikacja
tryb stacjonarny
11-13
października
17 grudnia 2021
egzamin
Certyfikacja
on-line
15-18
listopada
25 lutego 2022
egzamin
Certyfikacja
on-line
24-27
stycznia

Rekomendacje

Iwona Bobrowska-Budny

Paulina Gucka

Coach ACC ICF i Action Learning

‚‚Współpracę z Instytutem Durkalskiego RMP Polska mogę określić jednym słowem - jakość. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik, przemyślane, spokojne i wyważone. Mimo tego, że to biznes, to pracując Ewą, Kasią i Moniką ma się wrażenie, że nie tylko o to chodzi lub nie jest to jedyne o co chodzi w całym przedsięwzięciu. Tutaj nawet "małe" projekty mogą liczyć na pełne, profesjonalne wsparcie i poczuć się jakby były warte "miliony". Tutaj nikt nie naciska na kupno, a i tak chce się kupować. Może to mieć szczególne znaczenie dla tych Klientów, którzy współpracują z Instytutem w zakresie sprzedaży.

Przedstawiciele Instytutu są najlepszym przykładem dla Państwa pracowników, jak robić to zgrabnie, z klasą i skutecznie. ‘‘
Iwona Bobrowska-Budny

Iwona Wilczyńska-Batory

‚‚Jestem pod dużym wrażeniem Reiss Motivation Profile®. Profil RMP daje nam właściwie nieograniczone pole do rozwoju osobistego osób indywidualnych, grup, zespołów i to zarówno osób dorosłych jak i młodzieży (RSMP). To, co jest jego największą zaletą to indywidualny profil dla każdego kandydata. To też wyróżnia go od tych narzędzi, które jedynie wskazują, że osoba badana należy do jakiejś kategorii.

Dodatkowo można go stosować w rozmaitych sektorach - w pracy coachingowej indywidualnej, w coachingu czy doradztwie biznesowym przy pracy z zespołami, jak i liderami czy kierownikami (i z każdym pracownikiem indywidualnie), w sporcie i dzięki narzędziu RSMP także w edukacji i z rodzinami czy parami.

Dodatkowo bardzo cenię Reiss Motivation Profile® za silne podstawy teoretyczne, jak również bardzo dobre przygotowanie metodologiczne. ‘‘
Iwona Bobrowska-Budny

Iwona Bobrowska-Budny

Trener biznesu, partner merytoryczny Center of Excellence Akademii Leona Koźmińskiego

‚‚Dla mnie jako HR-owca szukającego informacji i zrozumienia, z jakiego powodu zachowujemy się tak a nie inaczej, jak tworzyć komplementarne i samomotywujące się zespoły, był to najlepszy proces certyfikacji w jakim brałam udział. A pracuję na ponad 10 różnorodnych narzędziach psychometrycznych i kontekstowych, do których mam uprawnienia. ‘‘
Danuta Regulska

Danuta Regulska

Trener rozwoju osobistego

‚‚Uczestnictwo w certyfikacji to nie tylko zdobycie nowych umiejętności, ale także głębsze zrozumienie siebie i otoczenia. Wykonanie profilu dokonało w moim życiu rewolucji, której się nie spodziewałam. ‘‘
Dorota Ostrożańska

Łukasz Szymula

Menadżer, trener motywacji i zaangażowania, konsultant, coach, Reiss Profile Master, mówca motywacyjny

‚‚Jako menadżer w międzynarodowej firmie od kilku lat rozwijam program zaangażowania pracowników. Zaangażowanie i motywacja to idealna para, a Reiss Motivation Profile wdrożony w całym zespole pozwolił nam dokładnie poznać co nas motywuje indywidualnie, jakie mamy mocne strony i jak działamy jako zespół. Narzędzie to wraz z całym procesem warsztatowo-szkoleniowym traktuję jako bardzo dobre i bardzo ważne rozwiązanie w mojej pracy menadżerskiej.

Reiss Motivation Profile® wykorzystuję również w swojej pracy jako konsultant i trener, doradzając organizacjom w budowaniu zaangażowanych i zmotywowanych zespołów, w oparciu o proces rozwojowy. Indywidualny profil motywacyjny Reiss Motivation Profile® wykorzystuję również w swojej pracy coachingowej i trenerskiej z menadżerami i sportowcami.

Aby uzupełnić swoje umiejętności jako menadżer, trener biznesu i coach ukończyłem certyfikację na Reiss Profile Master, uzupełnioną o certyfikat Reiss School Profile Master. Szkolenie certyfikacyjne zorganizowane przez Instytut Durkalskiego RMP Polska oceniam jako w pełni profesjonalne, na bardzo wysokim poziomie, z dużą bazą wiedzy i bardzo dobrymi materiałami szkoleniowymi.

W pełni rekomenduje Reiss Motivation Profile® dla wszystkich poszukujących wiedzy i doświadczenia w zakresie motywacji. ‘‘
Dorota Ostrożańska

Dorota Ostrożańska

Trener, coach, konsultant

‚‚Reiss Motivation Profile® uważam za bardzo unikatowe i precyzyjne. Dlaczego? Ponieważ jako jedyne diagnozuje zarówno czynniki motywujące ludzi, jak i ich natężenie. pozwala na ultra czułe określenie co i w jaki sposób pobudza nas do działania bądź przed działaniem nas powstrzymuje. ‘‘
Joanna Religa

Joanna Religa

Coach, doradca

‚‚Bardzo doceniam Ewę i Kasię za ogrom przekazanej wiedzy podczas szkolenia certyfikacyjnego. Polecam każdemu, kto interesuje się motywacją i chce z nią pracować w najnowocześniejszym wydaniu i we współpracy z tak cudownym zespołem, jaki tworzą dziewczyny w Instytucie Durkalskiego.‘‘
Michalina Tańska

Michalina Tańska

Copywriterka, studentka psychologii

‚‚Reiss Motivation Profile® pozwolił mi uporządkować to, co dotychczas pozostawało w bezładnej strefie samowiedzy. Do wykonania kwestionariusza zachęciły mnie przede wszystkim jego naukowe podstawy, indywidualność oraz interpretacja oparta o psychologię pozytywną. ‘‘
Agata Węgier-Ciornei

Agata Węgier-Ciornei

Trener, coach, konsultant

‚‚Jako certyfikowany Reiss Profile® Master z sukcesem stosuję profil motywacyjny Reissa podczas pracy coachingowej i trenerskiej. Dzięki niemu moi klienci rozumieją swoje zachowania, ich podłoże oraz swoją wewnętrzną motywację będącą podstawą ich szczęśliwego funkcjonowania.‘‘
Iwona Kokoszka

Iwona Kokoszka

Trener biznesu, coach ACC ICF

‚‚Reiss Motivation Profile® jest kwintesencją wnikliwości. Weryfikuje nasze wyobrażenia i przekonania pokazując, jacy naprawdę jesteśmy i czego chcemy. Co rzeczywiście możemy, a czego na pewno nie. Często szukamy po omacku, bo sami siebie nie znamy.‘‘

Wioleta Wojtunik

Dyrektor ds. Nowych Sieci Dystrybucji, Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA

‚‚Reiss Motivation Profile® spodobał nam się, ponieważ jest konkretny, poparty badaniami, a przede wszystkim otrzymane wyniki są proste w interpretacji. Do zastosowania kwestionariusza przekonała nas jego uniwersalność, a szczególnie stałość motywatorów w czasie‘‘