Szkolenie dla Twoich pracowników za jedyne 20% jego wartości? Tak, to możliwe! Szkolenia RMP z dofinansowaniem.

Baza Usług Rozwojowych (BUR) – co to takiego?

Baza Usług Rozwojowych (BUR) to internetowa, ogólnodostępna, bezpłatna platforma zapewniająca dostęp do wysokiej jakości usług rozwojowych świadczonych na rzecz przedsiębiorstw i pracowników.
BUR prowadzona jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) i umożliwia dofinansowanie do szkoleń pracowników ze środków z Europejskiego Funduszu Społecznego.

dofinansowanie do rozwoju osobistego inwestycja w kadry szkolenia dofinansowane szkolenia trenerskie dofinansowane kurs coachingu dofinansowany szkolenia hr dofinansowane efs

EFS = dofinansowanie do rozwoju osobistego

Szkolenia HR dofinansowane z EFS dają możliwość rozwijania umiejętności osób prowadzących działalność gospodarczą (w tym osoby samozatrudnione), właścicieli Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz ich pracowników. Pozwalają one zwiększyć kompetencje, nabyć nowe kwalifikacje, podnieść efektywność i wydajność pracy całego zespołu. 

Co ważne, przedsiębiorcy mogą dostać dofinansowanie do szkoleń bez względu na branżę, w której działają.

Jakiej wielkości dofinansowanie do szkoleń można otrzymać?

Dofinansowanie szkoleń wynosi z reguły od 50% do 80%. Poziom dofinansowania usług rozwojowych uzależniony jest przede wszystkim od wielkości przedsiębiorstwa. 

Mikro przedsiębiorstwa
0 %
Małe przedsiębiorstwa
0 %
Średnie przedsiębiorstwa
0 %

Dofinansowania do szkolenia RMP – zobacz, jakie to proste!

Aby dowiedzieć się więcej o dofinansowaniu szkoleń, sprawdź naszą bazę wiedzy:

Środki można przeznaczyć na szkolenia, usługi doradcze i konsultingowe, a także coaching indywidualny. 

Dofinansowanie mogą otrzymać mikro (dofinansowanie dla firm jednoosobowych), mali lub średni przedsiębiorcy z 14 województw w Polsce, z wyłączeniem mazowieckiego i pomorskiego.

Wnioski należy składać u operatora przypisanego do danego województwa lub regionu, w którym mieści się siedziba wnioskodawcy. Możliwości uzyskania dofinansowania oraz dystrybucji środków różnią się w zależności regionu. Wszystkich informacji udziela operator przypisany do danego regionu:

woj. dolnośląskie | woj. kujawsko-pomorskie | woj. lubelskie | woj. lubuskie | woj. łódzkie | woj. małopolskie | woj. opolskie | woj. podkarpackie | woj. podlaskie | woj. śląskie | woj. świętokrzyskie | woj. warmińsko-mazurskie | woj. wielkopolskie | woj. zachodniopomorskie

Operator to instytucja, która zajmuje się programem dofinansowań w ramach danego regionu, przyjmuje wnioski, rozdziela i rozlicza środki oraz sprawdza poprawność dokumentów. Można powiedzieć, że jest on pośrednikiem między przedsiębiorcą a Unią Europejską.

Czas trwania finansowania usług zależy od poszczególnego województwa i regulaminu Operatora. Nie warto czekać do ostatniej chwili, gdyż pula środków w danym regionie jest ograniczona.

Dobór szkolenia zależy od problemów, z jakimi boryka się dane małe lub średnie przedsiębiorstwo i celów rozwojowych, jakie chce osiągnąć. Jeśli chodzi o dofinansowanie do szkoleń 2023, szczególną popularnością cieszą się następujące tematy:

  1. X
  2. Y
  3. Z

✔️ Dopóki Twój wniosek nie zostanie rozpatrzony pozytywnie i nie podpiszesz z Operatorem umowy o dofinansowanie szkoleń, nie poniesiesz żadnych kosztów. Podpisana umowa gwarantuje Ci wypłatę środków po odbytym szkoleniu..

✔️ Przedsiębiorca opłaca szkolenie z własnych środków, po czym otrzymuje refundację w wysokości przyznanego dofinansowania.

✔️ Złóż wniosek odpowiednio wcześnie i uwzględnij wszystkie potrzeby szkoleniowe w bieżącym roku. Pamiętaj, że jedna firma może podpisać tylko jedną umowę.

icon certyfikacja 03

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Przeprowadzimy Cię przez cały proces i pomożemy dopełnić formalności!

W przypadku pytań o dofinansowanie do szkoleń zachęcamy do kontaktu. Wypełnij poniższy formularz, zadzwoń pod numer +48 22 299 26 70 lub napisz do nas na adres rmp[at]reissprofile.pl