RMP dla młodzieży

Rozwój i motywowanie młodych ludzi nie polega na dostarczaniu im ciągłych i różnorodnych bodźców, ale na stymulacji zgodnej z ich wewnętrznymi potrzebami (motywatorami). RSMP (Reiss School Motivation Profile®) dostarcza precyzyjnych informacji o tym, kto i jakich bodźców potrzebuje, żeby uczyć się z przyjemnością i działać efektywnie.

rsmp

Badanie wewnętrznych potrzeb, czyli profil RSMP + indywidualne omówienie

Chcesz poznać swoje mocne strony? Masz konkretne pytania o wybór drogi zawodowej, relacji z najbliższymi czy rozwoju?

1 Po zamówieniu i wykonaniu badania online, dostaniesz swój indywidualny Profil Motywacyjny RSMP oraz szczegółowy raport (42 strony). Z niego dowiesz się, jakie masz potrzeby wewnętrzne, mocne i słabe strony oraz co i w jakim stopniu cię motywuje.

2 Indywidualna sesja informacji zwrotnej, czyli omówienie i analiza wyników badania RSMP przez certyfikowanego RMP Mastera, który odpowie na pytania dotyczące badania RMP, twoich wewnętrznych potrzeb i szczegółów motywacji. Pomoże wyciągnąć wnioski czy też obrać kierunek drogi rozwoju. Rozmowa trwa około 60-90 minut i odbywa się osobiście lub zdalnie (przez telefon lub Skype’a), bez udziału rodziców lub opiekunów.

3 Na podstawie informacji z raportu RSMP możesz (wspólnie z certyfikowanym RSMP Masterem) opracować swoją indywidualną ścieżkę nauki oraz profilowania zawodowego.

rsmp-z-rodzicami

Badanie wewnętrznych potrzeb, czyli profil RSMP + omówienie z rodzicami lub opiekunami

Chcesz poznać swoje mocne strony? Wspólnie z najbliższymi pracować nad relacjami? Przeanalizować różne opcje wyboru zawodu?

1 Po zamówieniu i wykonaniu badania online dostajesz indywidualny Profil Motywacyjny RSMP oraz szczegółowy raport (42 strony). Z niego dowiesz się, jakie są Twoje potrzeby wewnętrzne, mocne i słabe strony oraz co i w jakim stopniu Cię motywuje.

2 Indywidualna sesja informacji zwrotnej, czyli omówienie i analiza wyników badania RSMP przez certyfikowanego RMP Mastera, który odpowie na pytania dotyczące badania RMP, Twoich wewnętrznych potrzeb i szczegółów motywacji. Pomaga wyciągnąć wnioski czy też obrać kierunek Twojej drogi rozwoju. Rozmowa trwa około 60 minut i odbywa się osobiście lub zdalnie (przez telefon lub Skype’a) w wygodny dla Ciebie sposób. Może się odbywać z rodzicami lub opiekunami.

3 Na podstawie informacji z raportu RSMP możesz (wspólnie z certyfikowanym RSMP Masterem) opracować swoją indywidualną ścieżkę nauki oraz profilowania zawodowego.

Co znajdziesz w profilu RMP dla młodzieży

Wybór zawodu i dalszej drogi kształcenia to jeden z najtrudniejszych wyborów w naszym życiu. Na co się zdecydować, jeśli jeszcze nie wiesz, co Cię fascynuje, w czym jesteś naprawdę dobry? Koledzy, rodzice i nauczyciele udzielają rad poprzez pryzmat swoich doświadczeń. Żeby właściwie wybrać, warto mieć własną perspektywę. Reiss School Motivation Profile® umożliwia poznanie swoich mocnych stron, dzięki czemu łatwiej określić, które kierunki zawodowe są Ci bliskie i w jakich zawodach poczujesz spełnienie i satysfakcję.
Szkoła i rodzice zwykle piętnują niedociągnięcia i słabe strony młodego człowieka. Znacznie częściej skupiają się właśnie na nich niż na rozwijaniu talentów i predyspozycji. Z tego powodu, w dorosłym życiu, ludziom trudno znaleźć i wskazać swoje mocne strony. RSMP umożliwia odkrycie ich już w wieku kilkunastu lat. Od tego czasu możemy zacząć pracować nad swoimi ambicjami, ustalając wyzwania według naszych potrzeb i pragnień.

Niemal każde dziecko w pierwszym dniu szkoły chce się uczyć. Niestety szkoła często zabija tę motywację. Dzieje się tak między innymi dlatego, że wiele szkół preferuje jeden wybrany typ osobowości dziecka: ambitnego, prawdomównego, poukładanego i o wysokiej samoocenie.

Co z dziećmi, które odbiegają od tego wzorca? Często mają kłopoty, bo nie są w stanie spełnić oczekiwań rodziców i nauczycieli. A przecież nie każde dziecko jest w takim samym stopniu zaciekawione i dociekliwe, nie każde z wyprzedzeniem przygotuje się do sprawdzianów. Dlatego formy nauczania należy choćby delikatnie modyfikować, biorąc pod uwagę różnorodność osobowości. Wystarczy, aby rodzice i nauczyciele poznali indywidualne motywatory dzieci, a następnie starali się dopasować formę nauki do ich potrzeb.

Profesor Steven Reiss wyodrębnił sześć motywatorów, które są odpowiedzialne za niesatysfakcjonujące wyniki w szkole:


Artykuł oryginalny prof. Reissa     Artykuł Instytutu

Reiss School Motivation Profile® to sprawdzone narzędzie doradców zawodowych. Certyfikowany RSMP Master omawia z nastolatkiem kombinację jego wewnętrznych potrzeb. Na tej postawie wspólnie ustalają ― wykonując wiele ćwiczeń profilowania zawodowego ― jaki kierunek rozwoju/zawód jest najlepszy dla osoby z taką kombinacją potrzeb. Młody człowiek, pod opieką specjalisty, może podjąć wyzwania zgodne z jego osobistymi wartościami, nie biorąc pod uwagę porad kolegów czy podpowiedzi z mediów społecznościowych.

Narzędzie Reiss School Motivation Profile® jest bardzo cenione przez rodziców i opiekunów. Znajomość profilu motywacyjnego młodego człowieka pomaga im w lepszym zrozumieniu jego zachowania, doborze odpowiedniej formy nauki, poznania przyczyn problemów w szkole i zwiększeniu samoakceptacji. Znając profil motywacyjny swojego dziecka, możesz aktywnie wspierać je w wytyczaniu i osiąganiu jego celów.

Reiss School Motivation Profile® (RSMP) to badanie wewnętrznych potrzeb młodych ludzi. Określa przyczyny ich zachowań, predyspozycje, talenty, a także rodzaj bodźców, których potrzebują. Wiedza pochodząca z testów wskazuje powody problemów w nauce i zarazem umożliwia dobór odpowiednich form edukacji. Pomaga nauczycielom i osobom pracującym z młodzieżą w lepszym jej zrozumieniu, ułatwieniu samoakceptacji i właściwym motywowaniu.

Zamówienie badania RMP krok po kroku

picto

Wybierz rodzaj badania i naciśnij „zamów profil” aby przejść do sklepu i złożyć zamówienie. Pamiętaj, to bardzo ważne, żebyś podał poprawny adres e-mail. Dzięki temu link do badania na pewno trafi do Ciebie.

picto clock

W ciągu 12 godzin po zaksięgowaniu płatności dostaniesz link do badania RMP.

picto notebook

Wypełnij kwestionariusz w dogodnym dla siebie czasie na komputerze lub innym urządzeniu z dostępem do Internetu. Zajmie Ci to około 25 minut.

picto envelope

Najpóźniej w ciągu 12 godzin od wypełnienia kwestionariusza wyślemy na Twój adres e-mail profil motywacyjny oraz szczegółowy raport.

picto clouds

Jednocześnie skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić termin indywidualnego omówienia profilu, które zazwyczaj odbywa się online, w dogodnym dla Ciebie czasie.

notebook top view