Tu jesteśmy

Zapraszamy na rozmowę przy dobrej kawie

Nasze biura

ul. Alfreda Nobla 9 lok.7
03-930 Warszawa
+48 22 299 26 70

Porozmawiajmy

Napisz do nas mejla
rmp@reissprofile.pl
Lub wypełnij formularz

Pytania i odpowiedzi

Dla kogo przeznaczony jest profil motywacyjny Reissa?
Profilowanie motywacyjne metodyką Reissa przeznaczone jest dla wszystkich osób, które chcą poznać lepiej siebie i swoją motywację. Nie ma ograniczeń wiekowych (minimalny wiek to 16 lat), każdy może zamówić dostęp do kwestionariusza. Dzięki wypełnieniu testu psychometrycznego RMP online dowiesz się, jakie są Twoje naturalne predyspozycje i jak podejmować właściwe decyzje. Ponadto nauczysz się realizować plany i osiągać cele. Poznanie własnej motywacji wewnętrznej i motywatorów życiowych pomaga także zrozumieć innych, lepiej się komunikować oraz skuteczniej rozwiązywać konflikty.
Od jakiego wieku można wykonywać Reiss Motivation Profile®?
Reiss Motivation Profile® przeznaczony jest dla osób od 13. roku życia. W przypadku tej najmłodszej grupy osób (16-25 lat) zalecamy wykonanie wersji RSMP (Reiss Schoool Motivation Profile®), która zawiera bardziej przydatne informacje i wskazówki dotyczące wyboru ścieżki edukacyjnej czy zawodowej. Zainteresowanych dostępem do badania motywacji wewnętrznej w wersji dla młodzieży zapraszamy do kontaktu.
Co oznacza, że profil motywacyjny Reissa to test rzetelny i trafny?
Każdy test psychometryczny (a takim jest Reiss Motivation Profile®) powinien spełniać tzw. kryteria dobroci: obiektywność, standaryzacja, rzetelność, trafność, normalizacja i adaptacja. RMP spełnia wszystkie te kryteria i jest uznawany za bardzo dobrze przygotowany test – w porównaniu z innymi testami uzyskane wartości cechują jego bardzo wysoką jakość. Zestawienie wyników rzetelności i trafności dla wszystkich 16 skal znajduje się pod tym linkiem (plik pdf w jęz. angielskim).
Co to oznacza, że motywatory życiowe są względnie stałe w czasie?
Silne motywacje można rozpoznać już w wieku dziecięcym. Najczęściej z agresywnych dzieci wyrastają agresywni dorośli. Rola przewodniczącego klasy często przypada w udziale osobie z wysoką potrzebą wywierania wpływu. Tę samą osobę najprawdopodobniej spotkamy w późniejszym czasie w zarządzie firmy. Według prof. Reissa motywatory życiowe mogą się nieco zmieniać wraz z wiekiem. Około 40. roku życia wielu ludzi zmienia swoje priorytety. W młodym wieku na ogół intensywniejsze są potrzeby biologiczne (np. Jedzenie, Aktywność fizyczna, Rewanż), a wraz z wiekiem ich ważność zmienia się na korzyść potrzeb psychologicznych (np. Rodzina, Idealizm, Honor). Wraz z wiekiem zauważa się obniżenie motywatorów Status czy Władza oraz wzrost wartości motywatora Spokój. Niemniej jednak to, w jaki sposób wiek wpływa na indywidualne motywatory życiowe, jest indywidualnie zróżnicowane. Znane są przypadki osób, które do późnej starości pozostają aktywne zawodowo i lubią podejmować ryzykowne decyzje.
Jakie są różnice pomiędzy wersją RMP, a RMP dla młodzieży i dla par?
Reiss Motivation Profile® dla młodzieży (Reiss School Motivation Profile®) uwzględnia 13 motywatorów (za wyjątkiem Gromadzenia, Jedzenia oraz Piękna). Natomiast Reiss Motivation Profile® dla par to zestawienie dwóch indywidualnych profili motywacyjnych na jednym wspólnym wykresie. Zainteresowanych ofertą RMP dla młodzieży lub par zapraszamy do kontaktu.
Czy kwestionariusz bada motywację w życiu prywatnym czy zawodowym?
Motywacji nie da się podzielić na życie zawodowe i prywatne, oba te obszary zazębiają się i są równie ważne dla naszej równowagi. Jeżeli ktoś posiada bardzo wysoką lub niską wartość danego motywatora życiowego, wtedy zwykle stara się zaspokajać go w obu obszarach, czyli wykazuje charakterystyczne dla tego motywatora zachowania – zarówno w pracy, jak i w domu.

Natomiast osoby posiadające wypośrodkowaną wartość danego motywatora (czyli oznaczoną kolorem żółtym), najprawdopodobniej wykazują różne zachowania w obu obszarach. Na przykład w życiu prywatnym – zachowania charakterystyczne dla wysokiej wartości motywatora, natomiast w życiu zawodowym – dla przeciwległej. Zdarzają się przecież sytuacje, kiedy niektórzy menedżerowie nie chcą o niczym decydować w domu i w pełni podporządkowują się partnerce.
Czy profil motywacyjny Reissa powinno wykonywać się co kilka lat?
Nie, test psychometryczny RMP online wystarczy wykonać tylko raz, ponieważ jest on względnie stały w czasie. Oczywiście profil może ulec zmianie, same wartości motywatorów również, ale nie będą to diametralne zmiany, lecz zmiany w ramach danego obszaru.
Co dzieje się z danymi na platformie 16 motywatorów?
Platforma 16motywatorów.pl spełnia wszystkie standardy GIODO. Dane wykorzystywane są jedynie do świadczenia usługi dostępu do kwestionariusza Reiss Motivation Profile®. Po więcej informacji zapraszamy do Regulaminu: punkt V, Prywatność, dane osobowe.
W jaki sposób generowany jest profil motywacyjny?
Po wypełnieniu kwestionariusza Reiss Motivation Profile® i zatwierdzeniu odpowiedzi, system generuje automatycznie wynik w postaci wykresu i raportu. Analiza danych wykorzystuje algorytm przygotowany przez prof. Stevena Reissa. Wynik generowany jest w ciągu kilku sekund, wygenerowanie raportu może trwać do kilku minut.
Czy omówienie profilu RMP odbywa się osobiście czy zdalnie?
Omówienie profilu może odbyć się osobiście lub zdalnie poprzez Skype lub telefonicznie. Aby otrzymać wsparcie w interpretacji wyników testu, należy zamówić dostęp do profilu motywacyjnego RMP z raportem i omówieniem.