Reiss Motivation Profile za darmo? RMP test online free? Czy (i kiedy) to możliwe?

Często szukacie informacji na temat testu Reiss Motivation Profile za darmo. Jako RMP Polska dbamy o jakość i dostępność tego narzędzia w Polsce oraz szkolimy i certyfikujemy RMP Masterów. Stąd jesteśmy najbardziej wiarygodnym źródłem informacji na ten temat i odpowiemy na najczęściej zadawane przez Was pytania.

Spis treści:

Kiedy można skorzystać z RMP za darmo?

Test RMP to kwestionariusz psychometryczny złożony ze 128 pytań, który wykonujesz online. Po zakończeniu Twoje odpowiedzi są analizowane, następnie przygotowywany jest Twój indywidualny profil motywacyjny i raport. Za każdym razem odbywa się to z wykorzystaniem algorytmu opracowanego przez prof. Stevena Reissa. Zawsze rekomendujemy też sesję informacji zwrotnej podczas której omówisz swój profil z certyfikowanym RMP Masterem (ale nie jest to przedmiotem wpisu, więc nie będziemy tego rozwijać).

Każdorazowy dostęp do algorytmu opracowanego przez prof. Stevena Reissa, o którego jakość i aktualność (normalizacja) dba IDS Publishing Corp., zawsze jest płatny. Nie ma możliwości skorzystania z algorytmu analizującego i normalizującego Twoje odpowiedzi za darmo.

Jest jednak kilka sytuacji w których możesz poznać swój profil motywacyjny RMP za darmo.

  1. Rekrutacja prowadzona przez potencjalnego pracodawcę. Mówimy to o unikalnym narzędziu o podstawach naukowych i dowiedzionej skuteczności, które nie należy do rozwiązań budżetowych. Dlatego pojawia się szczególnie często w rekrutacji na stanowiska menedżerskie i specjalistyczne, a także na ostatnim etapie, gdy ma wskazać, jak zaplanować ścieżkę rozwoju nowozatrudnionej osoby. To pierwsza możliwość, gdy możesz skorzystać z Reiss Motivation Profile® za darmo.
  2. Program rozwojowy wewnątrz firmy. W związku z tym, że rozwój pracowników i trafianie w ich potrzeby coraz rzadziej postrzeganej jest jako luksus, a coraz częściej jako konieczność, firmy wykorzystują to narzędzie do rozwoju swoich pracowników, indywidualizowania ścieżek kariery, oraz szytych na miarę pracownika systemów motywacyjnych. To druga możliwość, aby skorzystać z RMP za darmo.
    • Twoja firma nie korzysta z RMP? Potrzebujesz argumentów, aby przekonać osoby decyzyjne? Przełożonego, dyrektorów, CEO, CFO…? Damy Ci twarde argumenty i konkretne rozwiązania! Odezwij się teraz!
  3. Program rozwojowy prowadzony przez fundację (np. wspomagający rozwój przedsiębiorczości). Możesz wziąć udział w dofinansowywanym programie, w ramach którego sesje rozwojowe z coachem, trenerem lub psychologiem odbywają się w oparciu o to narzędzie. To również pozwoli Ci skorzystać z RMP za darmo.
  4. Przygotowanie do certyfikacji RMP Master. Osoby przygotowujące się do egzaminu na RMP Mastera niekiedy mogą prowadzić darmowe badanie i sesję informacji zwrotnej.
  5. Procesy badawcze – w ramach których zbierane są dane ze względu na zainteresowanie badacza (RMP Mastera) konkretną grupą. Takie sytuacje również się zdarzają, choć ze względu na koszt narzędzia, zdarza się to rzadko.

Reiss Motivation Profile® – test w pdf

Narzędzie chronione jest prawem autorskim więc nie może być kopiowane i rozpowszechniane. Jednak nie to jest najważniejsze z Twojego punktu widzenia.

Najistotniejsze dla Ciebie, o czym możesz jeszcze nie wiedzieć, jest to, że same pytania testu RMP w pdf niczego Ci nie dadzą. To algorytm opracowany przez profesora Stevena Reissa, wagi itemów testowych oraz regularny proces renormalizacji oblicza Twoje indywidualne natężenie 16 motywatorów.

Bez wiedzy jak odpowiedzi są liczone, ważone i normalizowane, sam zestaw pytań RMP w pdf jest bezużyteczny. To jak samochód do którego nie masz kluczyków – nie możesz go uruchomić i nigdzie nie pojedzie 🙂

Samoocena RMP – test z książki

Czy kwestionariusz, który występuje w publikacjach:

jest testem RMP?

Nie. To nie jest test RMP. Są to wyłącznie pomocnicze pytania, pozwalające lepiej zrozumieć, co bada RMP. Darmowy test samooceny znajdujący się w tych książkach nie jest testem psychometrycznym!


Skorzystanie z testu RMP za darmo jest możliwe w sytuacjach opisanych w pierwszej części tego artykułu. Są to dość wąskie warunki, które zmniejszają prawdopodobieństwo wykonania Reiss Motivation Profile® za darmo. Jeśli jednak zastanawiasz się, jak wygląda przykładowy raport z badania RMP, możesz pobrać go za darmo już teraz. Pobierz!


Praktyczna wiedza o motywacji wewnętrznej? – Sprawdź książki, ebooki i audiobooki dostępne w naszym SKLEPIE

Szukasz dofinansowania do szkoleń opartych na RMP? – TUTAJ

Badanie narzędziem RMP zamówisz TU

Nie ma tu odpowiedzi na Twoje pytanie? – Śmiało, odezwij się do nas!