Katarzyna Janas i Ewa Jochheim

Ewa Jochheim

Founder & CEO, Marketing i Sprzedaż

Jestem kreatywną optymistką z niewyczerpanymi pokładami energii. Synów uczę tolerancji…
i otwartości, a w życiu kieruję się zasadą, że do pełni szczęścia konieczna jest szczypta egoizmu. Motywuje mnie możliwość samostanowienia i wpływu na to, co się dzieje dookoła mnie, oraz ludzie, z którymi pracuję.

Po studiach ekonomii na Uniwersytecie w Monachium zajmowałam się doradztwem M&A w niemieckich spółkach notowanych na giełdzie. Nauczyłam się tam, jak ważna jest etyka w pracy, networking i kreatywne myślenie. Pracując z ludźmi nad ich rozwojem przez ostatnie dziesięć lat, zrozumiałam, że nic w życiu nie daje satysfakcji, jeżeli nie mamy motywacji i pasji do tego, co robimy. Chętnie dzielę się wiedzą, publikuję i piszę o tym, jak zarządzać poprzez indywidualizację i jestem autorką książki „Chcieć, Móc, Potrafić. Dlaczego ludzie nie robią tego co powinni?”.

Katarzyna Janas

Founder & CEO, Zarządzanie Projektami

Jestem otwarta na wyzwania i uwielbiam sytuacje, w których inni się poddają i nie wierzą, że się uda. Pozwalam im wtedy odkryć…

ich mocne strony, aby uwierzyli w siebie. Doceniam bezpośredniość i współpracę z ludźmi. Co ciekawe cały czas się jej uczę, bo z natury jestem raczej Zosią samosią, co nierzadko wypominają mi moje dzieci. Rozpiera mnie energia, uwielbiam podróże i do życia potrzebna jest mi częsta zmiana perspektywy. Uwielbiam działać i szybko się nudzę.

To pewnie dlatego studiowałam na trzech uczelniach: WAT w Warszawie, Uniwersytecie w Szczecinie oraz Justus-Liebig-Universität w Giessen. Z wykształcenia jestem germanistką, a z zamiłowania menedżerem i psychologiem. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w usługach dla biznesu, telekomunikacji, IT oraz mediów.

Skąd przychodzimy?

Mąż przyjaciółki wrócił właśnie z wyjazdu służbowego do Wilna, cały podekscytowany, bo spotkał tam rewelacyjną dziewczynę z Polski ― Kasię ― i stwierdził, że koniecznie muszę ją poznać. To była wiosna 2007 roku, kampus uniwersytetu w Monachium.

Kilka miesięcy później obie z Kasią siedziałyśmy w centrum Warszawy, przygotowując nasz pierwszy projekt szkoleniowy.

jesień

2007

Pierwszy projekt szkoleniowy

Sześć lat od pierwszego spotkania spędziłyśmy na wspólnych szkoleniach, z których wyłoniła się jedna frustrująca prawidłowość: mimo, że wszyscy brali udział w tych samych szkoleniach, tylko nieliczni osiągali sukcesy…

Ludzie wracali do biurek, tracąc 90% przekazywanej wiedzy, a same szkolenia dla firm były jak plany dietetyczne: co prawda dawały niezbędne wskazówki, ale nie miały mocy sprawczej, aby na dobre odciągnąć od talerza z pączkami.

cały

2013

Poszukiwanie odpowiedzi

Szukałyśmy odpowiedzi na pytania: gdzie tkwi moc sprawcza, co powoduje, że jedni osiągają swoje cele, a inni nie i jak wywołać trwałą zmianę zachowań.
Dzięki tym pytaniom trafiłyśmy na narzędzie Reiss Motivation Profile®. To było olśnienie. Od razu wiedziałyśmy, że mamy w rękach odpowiedź na problemy współczesnego biznesu.

cały

2014

Założenie Instytutu Durkalskiego

Niespełna kilka miesięcy po pierwszej rozmowie z amerykańskim twórcą narzędzia, profesorem Stevenem Reissem, założyłyśmy Instytut Durkalskiego RMP Polska.

Zdjęcie Katarzyna Janas, Steven Reiss i inni
Jednak szybko okazało się, że pomimo sukcesów RMP na zachodnich rynkach polskie organizacje nie były gotowe na tak indywidualne podejście do pracownika oraz innowacyjne narzędzie do badania wewnętrznej motywacji.

2015

Popularyzacja narzędzia RMP w Polsce

Zaczęłyśmy od sprzedaży testów RMP. Później doszły szkolenia, seminaria, imprezy integracyjne i liczne warsztaty związane z motywacją w biznesie i życiu prywatnym, ponadbranżowo, dla grup od 6 do 200 osób.
Coś jednak było nie tak. Po pozytywnych opiniach od klienta urywał się kontakt, bo szkolenia czy też warsztat dobiegły końca. Uzyskiwany po kilku tygodniach feedback obnażał smutną prawdę: klientowi nie udawało się samodzielnie wdrożyć wypracowanych podczas szkolenia zmian, czy zaplanowanych działań, a schematy dnia codziennego nie zostały przełamane…

wiosna

2019

Zarządzanie przez Indywidualizację

Potrzebne było nowe podejście i stworzenie całego zaplecza wsparcia dla szkoleń. Niezbędny był program, który prowadzi do długotrwałej zmiany zachowań i długoterminowo poprawia efektywność zespołów. Tak stworzyłyśmy Zarządzanie przez Indywidualizację.

Zarządzanie przez Indywidualizację to kompletny program oparty na formule praktykowania nowych umiejętności, ciągłej ocenie postępów oraz obecności wspierających ekspertów, których zadaniem jest wzmocnienie i ugruntowanie nowych konceptów. Całość spina narzędzie Reiss Motivation Profile®.

maj

2020

Certyfikacja online

Od maja, oprócz certyfikacji stacjonarnej, oferujemy dodatkowo certyfikację w wersji online.
W trosce o jak najwyższą wartość merytoryczną i praktyczną, certyfikacja online trwa cztery dni. To o jeden dzień dłużej niż certyfikacja stacjonarna.

2021

Rośniemy

Rusza nasza druga strona dedykowana usługom biznesowym. Razem z zespołem specjalistów, konsultantów i trenerów, wspieramy menadżerów, firmy i organizacje.
Wszystkie osoby zaangażowane w pracę z Klientami biznesowymi, obok doświadczenie biznesowego, posiadają certyfikat RMP Mastera i głębokie zrozumienie oraz umiejętność praktycznego stosowania tej wiedzy w kontekście biznesowym.

wiosna

2022

Akademia Menadżera

W odpowiedzi na rosnącą ilość zapytań od osób, które chcą rozwinąć swoje kompetencje i umiejętności menadżerskie, uruchamiamy otwarty program skierowany do osób zarządzających.
To nasz autorski program dedykowany zarówno doświadczonym menadżerom jak i osobom przygotowującym się do awansu na kierownicze stanowiska. Przekazujemy nowoczesną i unikalna na skalę światową wiedzę – Zarządzanie przez Indywidualizację – w maksymalnie przejrzysty i praktyczny sposób.

Gdzie jesteśmy?

Dzisiaj szerzymy RMP w Polsce: certyfikujemy na RMP Mastera, przeprowadzamy działania rozwojowe zarówno dla osób prywatnych, jak i organizacji, a także publikujemy. Ponadto prowadzimy innowacyjne programy rozwojowe w modelu evidence based, dostosowane do indywidualnych procesów biznesowych. Napędzane naukowym silnikiem pomiaru motywacji wewnętrznej RMP pomagają zwiększyć indywidualną skuteczność pracowników.

Nadal słyszymy, że to, co oferujemy, to utopia ― niemożliwe do wdrożenia w „tej czy innej” organizacji. Ale na szczęście coraz rzadziej. Obserwujemy, że chęć współpracy rośnie wprost proporcjonalnie do problemów, z jakimi borykają się nasi Klienci. Czas szkoleń się kończy, coraz więcej firm poszukuje alternatywnych rozwiązań (nie, blended learning nie jest prawdziwą alternatywą dla szkoleń).

W każdy projekt angażujemy się osobiście. Zawsze pozostajemy do dyspozycji Klienta ― spotykamy się, rozmawiamy, dbamy o najwyższą jakość. Wszystko, co tworzymy, musi być proste i skuteczne. Jesteśmy w gronie sześciu krajów, które mają ekskluzywną licencję na stosowanie metodologii RMP w biznesie.

Dokąd zmierzamy?

Rozwijamy Zarządzanie przez Indywidualizację i wychodzimy z nim poza granice kraju, dlatego coraz częściej używamy nazwy Management by Individualization (MBI). Stworzyłyśmy podejście, które skutecznie pomaga przygotowywać organizacje na wyzwania przyszłości. Nowe generacje wchodzące na rynek pracy wymuszają, aby na każdego pracownika patrzeć jak na oryginalną, unikalną jednostkę. Wymagają bycia szanowanym i rozwijanym w zgodzie ze sobą. My wiemy jak to zrobić i tego uczymy.